Armonaitės namų darbai (part.2)

Rašiau apie „galimybių paso“ inovacijos “proveržį”. Dabar bus trumpas tęsinys apie šiaip visokias fainas inovacijas ir apie mūsų valstybės vairininkus, bei jų požiūri į finansus ir šiaip žmones.

„Startuoliai, lazerių gamintojai ir kitos inovatyvios įmonės – tai ateities verslas“ sako Armonaitė.

Taip startuoliai per pusmetį pritraukė per 300 mln. Eur, na ir tiesa sakant nežinau kiek prisidėjo pati Inovacijų ir galimybių pasų spausdinimo ministerija prie „Vinted“ kuris vienas padarė 240 mln. Eur nuo tos sumos. Bet tiek to, studentiškai joja Armonaitė ant to arkliuko ir sako

„šiai sričiai skiriame didelį prioritetą, nes norime geriau išnaudoti talentus, prisitraukti naujų žmonių ir investicijų“

ir priduria, kad kitų metų pradžioje tuo pradės rūpintis nauja „Inovacijų agentūra“ (!) kuri turės padvigubinti aukštos vertės Lietuviškų prekių eksportą. Kai skaitai atrodo gražiai ir šiuolaikiškai, bet gerai, vien tik startuolių eksportą padvigubinti reiškia išauginti 350 mln. Eur eksportą. Palyginimui paimkime kiek liūdnesnę naujieną, pavyzdžiui, kad kinai nebeperka sūrių, javų ir memdienos ir tai yra viso labo tas pats 300 mln. Eur, tik su minuso ženklu.

Tai sakys Armonaitė, kad čia ne aukštos vertės produkcija ir kad Gabrielius dėl visko kaltas ir dar pridurs, kad jos nauja „Inovacijų agentūra“ būtinai papildomai „padidins biotechnologijų sukuriamą dalį Lietuvos BVP nuo 2% iki 5%”. Bet žinote, šis pasižadėjimas yra bakalauro nusirašymas nuo BVP pusmetinės ataskaitos, kurioje rasime, kad vien tik dėl vienos reagentų ir fermentų gamyklos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veiklos tas BVP tikimasi tiek ir pakils, jei jau nepakilo.

Tai yra politinė demagogija be jokių įsipareigojimų, nes kiti tikslai, tokie kaip užtikrinti kad darbo našumas vytusi ES vidurki ir skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą yra objektyviai iš principo nematuojami.Armonaitė, kaip beje ir visų kitų ministerijų avantiūristai lengvomis rankelėmis, prisidengdami madingais inovacijų ir skaitmenizacijos buzzword kuria ir pučia valstybinį aparatą. Tai daryti „kylančio BVP“ rūko fone labai patogu ir lengva. „Kylančio“ pasakiau su šypsena, nes kaip žinia dvaro ekonomistai ajatolos mauricai su mačiuliais jau ištriūbino, kad įvyko „Lietuviškas BVP stebūklas“ nes jis gi kilo 1 proc. daugiau negu prieš metus ir jau viršyja prieš krizinį lygi. Tik jie šykščiai nedasako, kad 2020 m. biudžeto deficitas -7.4%, absoliučiais skaičiais yra rekordinis minus 3,5 milijardo Eur (palyginimui 2019 m. kur buvo pliusinis 224 milijono Eur.)

Biudžeto deficitą sugeneravo Centrinės valdžios subsektorius, sako dėl pandemijos valdymo ir griežto karantino. Mauricas net palygina, kad Estijos deficitas gavosi gerokai mažesnis -4,9%, nes ši šalis taikė kur kas švelnesnius karantino ribojimus. Taip mes pamename pakvaišusių valdžių verslų stabdymą, judėjimo tarp savivaldybių organizaciją jėgos struktūrų rankomis ir t.t. Žodžiu negaila buvo valdžiai ištaškyti milijonus perteklinėms, kaip vėliau paaiškėjo priemonėms.

O dabar 2021 m. turime situaciją, kai valdžia kaip viena iš įvedamos segregacijos formalių priežasčių mums įvardina norą taupyti, nes esą vakcnos yra pigiau nei testai, nes gydytį abejojančius yra per brangu. Ir jie dar ciniškai gali sau leisti jus išmesti iš darbų, tai yra išimti jus iš ekonomikos ir užkrauti valstybei dar didesnių sąnaudų (kažkas mačiau buvo vertines kad nemažai)