Nauji krematoriumai

“planuojami 5 nauji krematoriumai Lietuvoje… veikiant trims kremavimo linijoms per dieną bus galima atlikti iki 36 kremacijų… “

Delfi

1. Vienas naujas papildomas krematoriumas su įjungtomis trimis automatizuotomis linijomis gali kremuoti 10k kūnų, čia net atmetus technines profilaktikas ir kokį nors sezoniškumo faktorių. Numatoma diegti tokius 5 naujus technologinius kompleksus, o tai naujos galimybės “aptarnauti” dvigubai daugiau nei įprastai išsirikiuotų negyvoje eilėje pas Abraomą, t.y. dabar į amžinuosius medžioklės plotus iškeliauja apie 40000, su naujais pečiais (už laisvę) bus galima pasididinti našumą iki 80000, čia jau įvertinus kad nebedarytume eksporto į Lenkiją. 

„Krematoriume numatoma įdiegti šiuolaikinę ir pilnai automatizuotą tiekėjo kremavimo įrangą ir technologinius sprendinius”

Delfi

Taigi kiekvienas verslo projektas turi biznio planą, matant kad linijos bus labai autonominės ir robotizuotos tai rodo jog rentabilumas numatytas geras, kas leis padidinti investicijų grąžą nes bus maži COGS kaštai. Vis dėl to pradines gana dideles investicijas (CAPEX) reikia atmušti ir čia formulėje yra du kintamieji – paslaugos kaina ir paslaugų skaičius per atpirkimo periodą. Paprastai kalbant, nebus lavonų neatsipirks.

2. Antras delfio straipsnyje nepaminėtas, gal susijęs o gal ir ne momentas yra tas, kad Lietuvoje viešųjų pirkimų skaitmeninimo srityje mes turime aiškų industrinį lyderį – kapinių veiklą. Pagal savivaldybių kapinių skaitmeninimo, pertvarkymo ir tvarkymo paraiškų kiekį suskaičiavau rekordiškai didelį kiekį CVPP sistemoje. Tame tarpe e-kapinių projektas finansuojamas ES. Šiaip yra visaip, kai kur laidojimo plotai plečiami, kai kur optimizuojami, o kai kur pavyzdžiui Šiauliuose atsiras naujas kolumbariumas. 

„Per metus Lietuvoje miršta 40 tūkst. žmonių. Kiek oficialiai žmonių kremuojama, deja, tokios statistikos nėra. Mes savo skaičius skelbiame, tačiau nežinoma, kiek laidojimo įmonės išveža žmonių kremuoti į Lenkiją, Latviją. Manome, kad užimame 70 – 80 proc. rinkos“

B. Vilkelis

3. Čia toks dar bendrinis pastebėjimas, mes nematome 2020-2021 mirčių dinamikos, tiksliau detalūs statistiniai duomenys kol kas neviešinami. Formaliai gal todėl, jog neatėjo metų galas. Bet aš manau, kad gal būt todėl jog dinamika nepalanki populiarios sveikatinimo procedūros verslininkams.

Bet pagyvensim ir pamatysim (aišku galioja tik tiems kas išgyvens)

Parengta pagal Delfi publikaciją

One thought on “Nauji krematoriumai

Comments are closed.