Kas nutiko benzinui?

Apie tai, kad JK pritrūko degalų, jau žinome visi. Apie paniką – taip pat. Kiek pastebėjau, lietuvių komentatoriai tučtuojau suskubo kaltinti BREXIT, ir, kadangi tai – vienas iš pačių kvailiausių įmanomų paaiškinimų, parašinėsiu konkrečiau, kas, kaip ir kodėl.

Visų pirma, jau ne kartą minėjau, kad vairuotojų trūkumas – nėra išskirtinė JK problema. Jų pritrūko visoje Europoje. “Išgaravo” visas milijonas kvalifikuotų atsidavusių profesijai darbuotojų. Staiga. Tame skaičiuje, JK – 100’000, Vokietijoje – 60’000, Lenkijoje – 120’000, taigi, problema – tarptautinė ir niekuo nesusijusi su prieš kelis metus įvykusiu BREXIT. Su BREXIT susiję kiti dalykai: rūgštus patologiškas likusiųjų lietuvių (ir ne tik) pavydas, bei chroniškas politikų įprotis vykdyti globalistinę “tautų katilo” ideologiją, vietoje to, kad ūkiškai spręstų kylančias problemas (paaiškinu žemiau).

Antra, krizė užsižiebė labai siaurame vartojimo sektoriuje, kai vienas degalinių tinklas dėl vairuotojų trūkumo paskebė uždarantis 5-ias iš 6’000 savo degalinių. Vairuotojai sulėkė užsipildyti bakus, dar kiti – kanistrus, statines, priekabas ir saugyklas, o degalinių tinklui teko uždaryti pusę likusių degalinių. Čia reikia pabrėžti “kultūrinio praturtinimo” pasekmes, nes anglams kultūriškai būdavo įprasta krizės atveju visiems draugiškai susiveržti diržus ir oriai perimti laikinos problemos dalį ant savo pečių. Vardan visų gerovės, vardan kaiminystės, vardan Anglijos karūnos. Kiek pastebėjau, aplinkiniai anglai iki šiol laikosi oriai ir ramiai, bet masinė ikibrekzitinė imigracija padarė savo juodojo darbo dalį, anešdama į salą elgsenos “inovaciją”. Šiai dienai panika nurimo, bet apie trečdalis šalies degalinių dar lieka uždarytos.

Taigi, vairuotojų trūkumas yra globali, ilgalaikė problema, kuri netikėtai pratrūko degalų krize, apnuoginusia molines milžino kojas.

Keli sprendimai, kuriuos šiai dienai siūlo Borios vyriausybė, tam, kad išspręstų vėpliškai pražiopsotą 100’000 vairuotojų trūkumą.

1. Boria siūlo duoti 3 mėn. vizas 10’000 “importinių” vairuotojų, o leiboristai spaudžia nestabdyti ir įsileisti visą 100’000. Sveika logika sako, kad 10’000 kvota nepadės, nes dėl 3 mėnesių, kai reikia ieškotis trumpalaikio gyvenamojo būsto, jau nekalbant apie neprognozuojamų karantinų damoklo kardą, ne kažkas beįvažiuos. 100’000 – jau smirda eiline globalistine afera, vietinių gyventojų pakeitimu atvykėliais (neskubėkite šiauštis, pirma perskaitykite iki galo).

2. Pasinaudoti armijos vairuotojais. Armija pasiūlė 160 vairuotojų, kurie šalia 8’000 uždarytų degalinių skaičiaus atrodo, kaip čia pasakius… laikinais 2% sprendimo. (Dėl bendro humoro čia tiktų pridurti, kad kai kurios savivaldybės pasiūlė savo šiukšlavežių vairuotojus, tik dar nepranešė kur gyventojams dėti šiukšles).

3. Prailginti vairuotojų leistiną darbo dieną nuo 9 val. iki 10 val. Kitaip sakant, bravūriškai rizikuoti vairuotojų sveikata ir viešojo eismo saugumu (t.y. suverčiant problemos srėbimą likusiems vairuotojams), irgi, laimint ne kažką.

4. Didinti diversifikavimą, nes tik 1% sunkvežimių vairuotojų yra moterys. Ypatingas punktas, parodantis ypatingą politinio kvailumo lygmenį ir nemąstymo inerciją. Jeigu šio punkto nebūtų, vyriausybės pasiūlymai atrodytų bent minimaliai nesusipykusiais su protu.

Susipažinę su politiniu sprendimų meniu, pereikime į ūkiško mąstymo sritį, kur, kaip ir visi normalūs, nesusipykę su protu žmonės, prieš ieškodami sprendimų, paieškotume problemos priežasčių.

VERSIJOS

1. Imigrantai pabėgo namo. JK trūksta 100’000 vairuotojų, iš kurių namo į ES dėl lokdaunų išvažiavo ~8’000, kas rodo, kad problema – ne “skolintuose” vairuotojuose.

2. Sunkios ir sunkėjančios darbo sąlygos. Be to, kad vairuotojai dažnai turi važinėti naktimis, jie vis dažniau verčiami atlikti kroviko darbą, o paskutiniu metu juos papildomai užkniso naujais idijotiškais reikalavimais, kurie sunkų darbą padaro dar ir psichologine kankyne. Pažįstamas vairuotojas pasakojo, kaip jam įvažiavus į sandėlių teritoriją, prisistatė apsauginis ir grėsmingai pareikalavo UŽSIDĖTI KAUKĘ, nors vairuotojas sėdėjo vienui vienas savo vilkiko kabinoje, kuri, kaip įprasta erdviose sandėlių teritorijose, visada yra nutolusi nuo kitų žmonių kelias dešimtis metrų. Įskaitykim ir tai, kad vairuotojai, “užsirovę” ant testų loterijos, reguliariai būdavo išsiunčiami namo “savanoriškam” 2 savaičių namų areštui.

3. Vyriausybės sukelti vartojimo pokyčiai. Dėl nelogiško politinio žongliravimo įvedamais ir atšaukiamais apribojimais, vairuotojai buvo tiesiog atleisti, nes buvo uždaryti verslai, žmonės dirbo iš namų, jiems buvo uždrausta judėti, keliauti. Kuro suvartojimas smuko, o pervežimo verslai pasidarė pažeidžiami kuro suvartojimo šuoliukams (beje, dėl apribojimų cirko JK jau bankrutavo septynios mažesnės energijos tiekimo kompanijos, kurių rinkos dalis nukeliavo globalesniems rinkos žaidėjams). Galų gale, pati vyriausybė suspekuliavo populistiniais perspėjimais, esą, gali pritrūkti kuro kalėdiniam laikotarpiui.

4. Vairuotojai, kurių pažymėjimų galiojimas pasibaigė šiais metais, ištisomis savaitėmis negali susisiekti, kad būtų užrašyti eilinei sveikatos patikrai, nes nugi mirtinas reikalas, sveikatos patikrinimo įstaigų personalas žiauriai užimtas “Tik-Toko” šokiais.

5. Per metus liko neparuošti planiniai 30’000 naujų vairuotojų, nes, esą, juos ruošti buvo nesaugu dėl to paties C19 grėsmės.

6. Biurokratai, išduodantys vairuotojų pažymėjimus, šiuo metu vėluoja išduoti išlaikiusiems egzaminus būsimiems vairuotojams 54’000 pažymėjimų. Juk biurokratų apsukos sumažėjo, nes dabar jie dirba iš namų, o vyriausybė tiek smarkiai užsiėmusi c19 burbulu, kad nesugebėjo nusamdyti keleto papildomų tinginių su kompiuteriais ir spausdintuvais pažymėjimams išsiuntinėti.

7. “Sąmokslo teoretikai” sako, kad ši, nemokšiškai sukelta krizė, buvo seniai skelbta sąmokslo teorijose ir jų nenustebino. Tai – tik įžanga į dirbtinės energetinės krizės plėtrą. Be to, problemos su kuru tuoj pat persimes į kylančias vartojimo kainas ir galime tikėtis naujų krizių “lentynose”. Belieka prisiminti, kad per paskutinius pusantrų metų stabiliausiai pasitvirtindavo būtent sąmokslo teorijos.

Jeigu atidžiai sekėte skaičiukus, tai turėjote pastebėti, kad 54’000 (neišsiųsti pažymėjimai)+30’000 (neparuošti dėl sustabdytų ruošimo kursų)+8’000 (lokdaunuose užstrigusių išvažiavusių imigrantų)=92’000, t.y. praktiškai tie patys 100’000 staiga pradingusių vairuotojų.

teksto autorius Remigijus Gineitis