Tvarus tvaresnis tvarumas

Vienos korporacijos stiklinėje būstinėje ant sienų kabo dešimtys didelių ekranų, per kuriuos visą dieną sukasi reklamą. Viena iš jų apie tai, kad įmonės kavos aparatų, kurių yra gal kelios dešimtys, nemokamos kavos tirščiai yra surenkami ir bio elektrinėje vėl paverčiami energija. Ta vizualinė reklama tarsi “siunčia žinutę” (žinučių siuntinėjimas yra labai mėgstama progresyviųjų naujakalbė) – “ačiū tau, kad tvariai geri kavą”. Statistiniam ofisiniam planktonui net neateina į galva pasidomėti, kad kavos tirščius perdirbanti elektrinė yra Kauno rajone ir tuos niekingus keletą kilogramų bio atliekų reikia surinkti ir transportuoti mažiausiai 100 km., naudojant greičiausiai dyzeliną, na geriausiu atveju, tą pačią elektros energiją. Antra, tai patys televizoriai, kurie visą diena rodo reklamas, sunadoja daugiau energijos per kelias valandas nei bus gauta iš visų tirščių už visą mėnesį. Bet tai niekam nerūpi, atvirkščiai visi tapo tik truputėli laimingesni ir paaugo pasididžiavimas.

Tokiam planktonui nebus sunku įdiegti kokią nors socialinių kreditų sistemėlę. Vienos tokios atsiradimo užuomazgas jau matome per Lietuvos energetikos agentūros paskelbtą naujo viešo pirkimo specifikaciją. Ten numatytas savotiškas PokemonGo žaidimas, per mobilią aplikaciją tik suagusiems ir už tikrus kreditus. Skirtumas su žaidimu tik vienas esminis, kad negalėsite padaryti “game over” ir išjungti kai nusibos. Nuolatos taupysite ir vartosite taip, kad mažintumėte savo keliama CO2 pėdsaką. Nors iš mokyklos kurso visi žino, kad deguonies tiekėjas yra miškai, kurių pagrindinis maistas yra CO2. Tačiau miškus vyriausybė su ES palaiminimu leidžia kirsti iki šiol nematytais tempais. Negana to “mama” ES biurokratai, malkas laiko biokuru, kuris, anot šitos keistos šizofrenijos, yra daug geriau nei iškastinis. 

Infantiliai pateikta transhumanistinių idėjų propaganda (tikras pavyzdys)

J.Attali neveltui pernai Pietų Korėjos televizijai duotame interviu kalbėjo apie kolektyvinį altruizmą, pradedant nuo skiepų ir ko gero baigiant tais dalykais, kurie dabar dar tik po truputi įvedinėjami per išrinktąsias elitines grandis. Jis sakė, kad reikia negalvoti apie save, reikia priimti visus pokyčius dėl visų ir kažkokios ateities generacijos. Bet jei esi kiek labiau pasidomėjęs, tai nesunku suprasti, kad kalba jis apie apie kol kas paslaptingai mistišką, bio konvergenciją. Tiksliau tą biologinę jos dalį, kurios reklaminė transkripcija yra CRISPR for DNA. Liaudiškai vis daugiau girdėsite “DNR žirklės” ar kažką tokio. To bus vis daugiau medijose, pasakos koks tai puikus dalykas, mokslo pažanga, galimybė kovoti su baisiomis ligomis pagerinant žmogų, tiksliau jį pareguliuojant galimai dar įsčiose. Visi abejojantys bus gėdingi XIX a. ludistai retrogradai. Visai greitai, kažkuriuo mometu, tai kaip kažkada buvęs grynas sąmokslas, bus atšaukta. Kol visuomenė ruošiama šiam sakyčiau neeiliniam pokyčiui, anot žinomos progreso nešėjos, foniniame rėžime (background) tai jau intensyviai diegiama. Diegimas kompleksinis, yra techninė dalis ir socialinė. Pastaroji startavo pirmiausiai ideologiniame lygmenyje, pradedant įmonių vadovybių ir Rotary sluoksniais, naudojant jau sukurtas psichologinio poveikio metodikas, pavyzdžiui “culture hack”, kuri skirta įtikinti organizacijų personalą ir galiausiai visuomenę. Įtikinti, kad sutinka nesigilinti ir netrukdyti. O kas trukdo klausite? Trukdo fundamentalūs dalykai – bio etika ir morali teisė, nes reikalauja sudėti saugiklius. Technokratai isteriškai rėkia, ne nereikia, netrukdykite mokslo pažangos, nestabdykite progreso! Technokratų pamišėliai yra pasirengę įsistatytį vinis sau į smegenis, tad saugiklius užkeisti vinimis jiems yra visiškai normalu. Mėgstu tokį pavyzdį, kad jei ant lentynos yra padėta pinigų, tai ankščiau ar vėliau, atsiras kažkas, kas juos pasisavins. Tas pats galioja ir su ne materialiais dalykais. Realybėje nebūna, kad jei yra galimybės, tai jomis nekils pagunda pasinaudoti. Tikrai manote, kad jei bus galima keisti žmogų, tai kažkas, sąmoningai ir nieko neverčiamas ir nereguliuojamas, turėdamas aukštą moralę ims ir sustos prie raudonų linijų? Ta prasme, net nebandys pasinaudoti savo privilegijomis ir gauti akivaizdžių naudų?

O šį sekmadienio tekstą sugalvojau valydamasis ryte dantis. Tada kaip tik pagalvojau, kad reiktų pasikeisti dantų šepetėlį, nes senojo šeriai visai nususo. O kiek sustainable yra dantų šepetėlis? Internetas teigia, kad per metus pagaminama per 4,7 milijardo tokių plastiko gaminių. Nei daug nei mažai, žiūrint su kuo lyginti. O kas jei rytoj JTO ekonomikos stabdymo lobi per ministerijų šizofrenijos palatas gentvilų ir sinkevičių burnomis pasakys, kad tiek plastiko yra nepriimtina? Nepriimtina, lygiai kaip šiandien jau nepriimtina asmeninis CO2 pėdsakas, o rytoj jautienos steikas. Jei tą mintį dar šiek tiek apdoroti (hipotetiškai mintyse padarykime tą culture hack), tai kas jei, jūsų vaikų DNR pakeisti taip, kad jie gimtų, tarkime be DANTŲ. Juk tada nereikėtų dantų šepetėlių, odontologijos paslaugų, nebūtų dantų skausmo, kieto nesveiko maisto ir begalės kitų “problemų” kurios didina CO2 pėdsakus.

Valiausi dantis ir galvau, nuo ko priklauso toks scenarijus? Nuo idiotų versle ir valdžioje, kurie šiandien yra fašistuojantys technokratai, tai tikrai nepriklauso, nes jie kaip pelėsis yra visada ten kur drėgna ir nešvaru, ten kur nėra higienos. Jis užauga akimirksniu ten kur nelieka laisvų žmonių visuomenės, intelektualaus mokslo ir minimalių demokratijos principų.