Graži pasaka tiems kas įstrigo 766

Yra toks lietuvių kilmės režisieriaus Roberto Zameckio meninis kino filmas “Raganos” (The Witches). Filmas visai šeimai su puikia Anne Hathaway vaidyba. O skoningas pastatymas pagal Roald Dahl novelę.

Faktai: filmo premjera kiek vėlavo dėl Covid-19 pandemijos, ir išvydo ekranus 2020 spalio 22 d. Juosta kritikų priimta ne vienareikšmiškai ir dviprasmiškai, nes kai kurių nuomone filmas gavosi blogesnis už ankstesnę Nicolas Roeg 1990 m. ekranizaciją. Tai tiek standartinės informacijos.

O dabar pasakysiu jums asmeniškai ir nuoširdžiai kaip viskas buvo. Mano telikas buvo išjungtas ir tamsus jau daugiau nei mėnesį, o gal ir visus du. Taip yra todėl, kadangi toksiškos televizijos šiuose namuose niekas nebežiūri, o ir laiko tam nebelieka. Tačiau būtent šiandien, kai už lango lietinga ir vėjuota lapkričio diena, lyg ir visiškai atsitiktinai šovė mintis pakurti tą velnio mašiną ir pasiūlyti šeimai naminį kino teatrą be galimybių paso. Tos minties vedinas suvedžiau google kažką panašaus į “best family movies of 2020” ir buvau nukreiptas į portalą kuriame iš karto į akis krito ši juosta. Taigi pirmas pažiūrėtas filmas po ilgo laiko buvo, neslėpsiu be proto stebinantis, labai įdomus nes… ir netgi viltingas nes…

Aš ne gematrijos žinovas, ne mistikas, juolab ne ezoterikas. Vis tik atkreipiu dėmesį į vis daugiau ir daugiau viešumoje lendančio simbolizmo, kaip tam tikrų jėgų elgsenos fenomeną, gal net achilo kulną. To nenoriu komentuoti, geriau tegul tai padaro tos srities ekspertai. Kita vertus filme yra visko tiek daug ir viskas taip vaikiškai aiškiai sudėliota, kad to nepamatyti neįmanoma. Ten yra labai aiškiai siunčiamos žinutės, esu įsitikinęs ir be galo svarbios. Ten yra visi dalykai, net tiek kurių 2020 metais dar nebuvo, arba mums taip sako, kad nebuvo. Ten net yra atsakymas į klausima kaip tai pasibaigs. Daugiau nieko nespoilinsiu, nei vienos frazės, nei vieno fakto. Net jei tai graži pasaka 766 kambario gyventojams, net jei tai meninė fantazija ir eilinis bandymas manipuliuoti, net jei tai matricos veiklos pasekmė, juosta turi pozityvų užtaisą, kuris gali padėti tiems kam šiuo metu yra tamsu ir sunku. Tiesiog imkite ir tai pažiūrėkite.